Psikolog, İstanbul Merve Akdeniz

Türkiye’de “Klinik Psikoloji” alanında İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde tamamladım.

Psikolog, İstanbul Merve Akdeniz

Psikolog, İstanbul Merve Akdeniz

Psikoloji alanında Lisans Eğitimini yurt dışında, Yüksek Lisans Eğitimini ise Türkiye’de “Klinik Psikoloji” alanında İstanbul Esenyurt Üniversitesi’nde tamamladım. Alanın zorunluluklarından olan staj sürecini İstanbul’da çeşitli kurumlarda gerçekleştirdim.

Psikoloji alanında temel eğitimin yanı sıra çeşitli terapi teknikleri ile ilgili eğitimleri tamamladım. Terapilerimde günümüzde en sık kullanılan ve en işlevsel tekniklerden kabul edilen BDT (Bilişsel Davranışçı Terapi) tekniğini kullanmaktayım. Bu tekniği alanın önemli isimlerinden Mehmet Zihni Sungur’dan almış olup halen daha eğitimlerine devam etmekteyim.

Yenilenmeyen ve geliştirilmeyen bilginin unutulmaya yüz tutacağına olan inancım dolayısıyla hala bu alan ile ilgili çeşitli seminer ve eğitimlere katılmakta ve çeşitli çalışmalarını sürdürmekteyim.

Şu anda Bakırköy de bulunan “İstanbul Psikoloji Atölyesi” bünyesinde yer alan kendi ofisimde yetişkinlere yönelik olarak, online ya da yüz yüze danışanlarıma haftanın altı günü hizmet vermekteyim.

https://merveakdeniz.com/hakkimda/