Psikolog Alp ARDIÇ

Psikolog & Psikoterapist

Psikolog Alp ARDIÇ

Psikolog Alp ARDIÇ'ın özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve Danışan yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞ

Psikolog Alp ARDIÇ ilk, orta ve lise öğrenimini Ankara tamamladı. Lisans eğitimini Dicle Üniversitesinde tamamladı. Üniversite hayatının ardından özel başarı bursu ile University of Westminster(London) BSc Honours Cognitive Science master eğitimine kabul edildi. Aynı dönemde uluslar arası hipnoz birliğinin hipnoz eğitmenliğini ve uygulayıcılığını master eğitimi ile tamamladı. ADA Grup Hastane ve Özel Rehabilitasyon merkezinde çalıştı.

Ankara Üniversitesinde eğitim vermeye başladıktan sonra, çalışma hayatına kurum müdürlüğü ile devam etti. Askerlik eğitimini Malatya Askeri Hastanesi Psikiyatri Kliniğinde 1 yıl süre ile çalıştıktan sonra tamamladı. Malatya Özel Anka Psikiyatri Dal merkezinde yarı zamanlı Psikolog olarak çalıştı.

Psikometrik ölçüm ve analiz geliştirme projeleri üzerine 1 yıl çalıştı. Sağlık Bakanlığı Psikolojinin Tıbbi Uygulamaları yeterlilik unvanını ve uzmanlık yeterliliğini tamamladı. Eşzamanlı olarak 2009 yılında Psikofiz Psikolojik Danışmanlık Merkezini kurdu. Halen devlet ve vakıf üniversitelerin de Fahri Eğitmenlik yapmaktadır. Bilişsel Davranışçı terapiler, Psikodinamik yönelimli psikoterapiler, Logoterapi ve Hipnoz Terapisi alanlarında danışanlarına hizmet vermektedir.

Eğitimler

* Bilişsel Davranışçı terapi (ALIA)Cognitive behavioral therapy (CBT) eğitimi.
* Psikanalitik Psikoterapi Eğitimi.
* Mind Training Institute Hypnosis Master Practitioners Sertifikası ile Master Eğitimi İHA& MDA Hipnoz Eğitmenliği
* INLPTA Nlp Practitioners Eğitimi ABD,
* Travma(TSSB) psikolojisi eğitimi.
* Logoterapi Eğitimi – Batya YANİGER, Teria Shantall
* Aile ve Çift Terapileri Eğitimi, ZEK (MEB)

Kitaplar

*Her Şey Biter
*Ardından

DANIŞAN YORUMLARI

S.U.

"Obsesif Kompulsif Bozukluğu" bilir misiniz? Ailenizde veya yakın çevrenizde bu problemi yaşayan birisi var mı? Eğer cevabınız evet ise bu hastalığın nasıl bir bela olduğunu, takıntılı düşünce ve davranışların pençesindeki kişinin hem kendisinin hem de ailesinin hayatını nasıl da cehenneme çevirdiğini biliyorsunuz demektir. Ben tam otuz yıldır süren OKB tanısıyla bu cehennemin içinde yaşayan bir danışan olarak "tavsiyeediyorum.com" sayfalarından Alp Bey'e ulaşma şansına kavuşmuş birisiyim. Bunca yıldır gitmediğim doktor kalmadığı için ümitlerimin tükenmesi ve aylarca evden bile çıkamayacak kadar takıntılarımın doruk noktaya ulaşması nedeniyle çaresizlik içinde kıvranırken Alp Bey'in çabası, iyi niyeti, profesyonelliği ve gayretiyle öncelikle içinde bulunduğum depresyondan kısa bir sürede, üstelik ilaç kullanmama gerek kalmadan sıyrıldım. Daha sonra ise takıntılarımın üstüne gidecek gücü ve inancı kazanarak bu konuda çok büyük ilerlemeler kaydettim. Şimdi O'nun sayesinde hayata ve kendime taptaze ve pırıl pırıl bir gözle bakıyorum. Yine O'nun sayesinde hayatı ve önüme sunduğu güzellikleri kucaklayacak cesareti kazandım. Kendisi genç yaşına rağmen son derece üstün bir mesleki bilgi ve deneyime sahip olmakla kalmayıp bu mesleki bilgi ve deneyimi danışanına başka bir uzmandan kolay kolay bulunamayacak kadar büyük bir özveriyle sunan düzgün bir karakter, insan sevgisi, meslek aşkı ve ahlakına sahip çok değerli bir psikologtur benim için. Onu tanımak ben ve ailem için bir dönüm noktası oldu. Ben ve eşim vazgeçilmez bir dost, ailelerimiz ise bir evlat daha kazandılar. 

S.T.
Sayın Alp ARDIÇ ile geçirdiğim trafik kazası sonucu yaşadığım depresyon ve panik atak rahatsızlığımın tedavisi için konusunda uzman bir psikolog ararken şans eseri tanıştım. İnternette arama yaparken psikofiz adlı kurumunun web sitesinden iletişim kurdum. İlk görüşmeye giderken ki tüm tedirginliğim ilk karşılaşmamızda gördüğüm güler yüzü ve sıcak karşılaması ile yerini güvene bıraktı. Daha önceden kendi çapımda yaptığım sorgulamalar ve danışmalar sonucu sorunumun oldukça ağır olduğunu düşünürken, Alp bey daha ilk seansda panik atağımı çözümledi, ikinci seansda ise artık depresyondan uzak ve kendine güvenen bir ikişi olarak yaşamıma devam etmeme vesile oldu. Kendisinden hasta doktor ilişkisinden öte gayet dostane bir yaklaşım gördüm. Bir çok doktorun aksine psikofiz adlı kurumuna gelen hastalarına müşteri gözüyle değil de adeta evine gelmiş bir misafir gibi davranması ve kendisini yetiştirmiş, genç, dinamik,araştıran bir kişiliğe sahip olması nedeniyle kendisinin Ankara için bir şans olduğunu düşünüyorum. Kesinlikle ihtiyacı olan herkese tavsiye ediyorum. 
Gubse
Yaşadığım kötü bir uçak yolculuğu sonrası gelişen uçak fobisi nedeni ile yaklaşık 9 yıldır uçağa binmiyordum. Bir ömür binebileceğimi de düşünmüyordum. İş seyahatleri, tatiller vs her türlü yolculuk eziyetti benim için. Bu korku yüzünden yurt dışına bile çıkamamıştım,yaşam kalitem düşmüştü ancak bu sorunun çözülebileceğine de inanmıyordum. Çünkü uçağı düşündükçe midem bulanıyor,dizlerim titriyordu,havadaki uçaklara bakmak beni korkutuyordu hatta birilerini bırakmak için hava limanına gittiğimizde bile geriliyordu, uçağa binmek imkansızdı benim için. Alp hocayla tanıştıktan sonra düşüncelerimin ne kadar yersiz olduğunu farkettim. Alp Hoca biri hipnoz olmak üzere sadece 3 seanslık görüşme sonrasında yıllardır eziyetini çektiğim bu dertten beni kurtardı. Son seansımızın ertesi günü üst üste 2 kez uçağa bindim. Sanki 9 yıldır uçağa binmeyen ben değilmişim gibi inanılmaz rahat ve konforlu bir yolculuk yaptım. Ne uçuş öncesi ne de yolculuk esnasında en ufak bir problem,korku ya da atak yaşamadım. Kendisi gerçekten işinin ehli,son derece güvenilir , pozitif,enerjik,sıcakkanlı bir uzman. Hocama ne kadar teşekkür etsem az. Alp hocayla tanıştıktan sonra çözümü bu kadar kolay ve yakınken; 9 yıldır boşu boşuna kendime bu eziyeti çektirdiğim için çok pişman oldum. İyi ki tanımışım hocamı,kesinlikle herkese tavsiye ediyorum. 
Adres: Tunalı Hilmi Cad. Bestekar Sok. No: 86/4 Kavaklıdere Çankaya / ANKARA

E-mail: info@psikologalpardic.com