Psikolojik Danışman Leyla TEKE

EMDR Terapisi Eğitimi 1. Düzey (Davranış Bilimleri Enstitüsü)

Psikolojik Danışman Leyla TEKE

Psikolojik Danışman Leyla TEKE

Psikolojik Danışman Leyla TEKE' nin Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını, aşağıda bulabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞİ

Leyla TEKE
Psikolojik Danışman – EMDR Dnş.

Psikolojik Danışman Leyla Teke, Pamukkale Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Anabilim Dalı’ndan onur derecesiyle mezun oldu. Öğrenim hayatı boyunca ve sonrasında alanıyla ilgili çeşitli eğitim ve seminerlere katıldı. Lisans eğitiminden sonra çeşitli projelerde görev aldı. EMDR Terapisi ve Bilişsel Davranışçı terapi gibi alanıyla ilgili birçok eğitim alan Leyla TEKE, halen alanıyla ilgili yeni eğitimler almaya devam etmektedir.

1 yıldır Optimum Psikoloji Konya Şubesi’nde psikolojik danışman – emdr uzmanı olarak görev yapmakta ve yalnızca gençlerle ve yetişkinlerle (12 yaş ve üzeri) çalışmaktadır

ALMIŞ OLDUĞU PSİKOLOJİK DANIŞMA/TERAPİ EĞİTİMLERİ

  • EMDR Terapisi Eğitimi 1. Düzey (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
  • EMDR Terapisi Süpervizyon Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü)
  • Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi
  • Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi (Dr. Nevin Dölek)
  • Çocuklar ve Ergenlerle Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi (Dr. Nevin Dölek)
  • Çocuklarda Görülen Uyum Davranış Bozuklukları Ve Çocukla Görüşme Teknikleri (Psikoloji Akademisi)

UZMANLIK ALANLARI

-Genç ve Yetişkin Psikolojik Danışmanlık

-Bireysel – Psikolojik Sorunlar

-Gençlik Dönemi Sorunları

– Travma ve EMDR Terapisi

DANIŞAN TAVSİYE VE YORUMLARI

Toplam 26 Danışan Yorumu –   

K.D.

Merhaba, öfke kontrolü için Leyla Hanım’dan destek aldım. Kendisi konu hakkında çok bilgili ve ilgili. Kendime bile söylemeye çekindiğim karakteristik özelliklerimi birlikte keşfederek korkularımın üzerine gitmemi sağladı. Şu an seanslarımız devam ediyor ve ilgi ve alakasından çok memnunum. EMDR terapisi ile çalışarak öfke sorunumuçözdük. İlk kez psikolojik anlamda bir uzmandan destek alıyorum ve diyorum ki keşke daha önce tanışsaydık ve daha erken destek alma şansım olsaydı. Gönül rahatlığıyla kendisini tercih edebilirsiniz.

D.G.

Arkadaşlarımla yaşadığım sorunlar nedeniyle terapi almaya başladım. Aldığım terapi sayesinde olaylara bakış açım değişti, ilişkilerim düzeldi. Leyla Hanımın anlayışlı ve içten yaklaşımı bu süreçte çok fayda sağladı. İşine ve danışanlarına duyduğu ilgi ve saygıyı hissedebilirsiniz. Kurduğumuz iletişimden çok memnunum. Artık kendimi çevremdekilere karşı daha iyi ifade edebiliyorum ve daha sağlıklı arkadaşlıklar kurabiliyorum. Yaptığımız EMDR seansları sayesinde sorunlarımdan kurtuldum.

Ş.D.

Bence herkes psikolojik desteğe ihtiyaç duyar ve herkes bu desteği almalı diye düşünüyorum. İnsanlar bunu sadece kendisi için değil çevresine zarar vermemek için de almalı. Herkesin bir psikolojik danışmanının olmasını ve bu kişinin Leyla Hanım olmasını tavsiye ederim. Kendimi tanımamda ve sorunlarımı çözmemde çok yardımcı oldu. İlgisi için kendisine çok teşekkür ederim.

 

R.Ç.

Geçen sene bir takım üzücü olaylar yaşadıktan sonra tekrar hayatıma adapte olamadım. Eski sorumluluklarımı yerine getirmekte zorlanıyor, hayattan hiç keyif alamıyordum. Daha önce severek yaptığım şeyler artık bir yük gibi gelmeye başlamıştı. Sürekli mutsuz ve depresiftim. Terapilere başladıktan sonra tamamıyla hayatım değişti. Seanslardan sonra çok daha iyi hissediyorum ve bunda Leyla Hanımın katkısı büyük. Birlikte nasıl bir yol izleyeceğimize karar verdik ve EMDR terapisine başladık. Sürekli desteğini hissederek eski halime geri döndüm. Yaşadığım kötü tecrübelere farklı bir gözle bakmamı sağladı.

 

E.F.

Leyla Hanım’dan bir süredir destek alıyorum. Danışanlarını her zaman büyük bir ilgiyle dinler. Sıkıntı duyduğum anları atlatmamda çok yardımcı oldu. Sadece sizi dinlemesi bile size iyi gelebilir. Kendimde fark edemediğim birçok şeyi bu seanslar sayesinde fark etmeye başladım. Kendisi benim dış sesim oldu. Kesinlikle herkese tavsiye ederim.

 

E.B.

Leyla Hanımdan aldığım yardım kendimle ilgili birçok farkındalık kazanmama neden oldu. Kendisinin mesleğine olan sevgisi ve aldığı eğitimlere rağmen sürekli kendini geliştirmek istemesi takdire şayan. Güvenerek Leyla Hanımdan yardım alabilirsiniz. Karşısındaki kişiye saygısı ve ilgisiyle bana çok destek oldu.

 

N.H.

Leyla Hanım danışanlarına karşı çok saygılı bir psikolojik danışman. Karşısındaki kişinin değerleri konusunda çok hassas ve saygılı. Kendisinden yaşadığım bir sorunla ilgili destek aldım. Sorunumla ilgili verdiği bilgiler doğrultusunda kendimi anladım. Birlikte EMDR terapisi ile ilerlemeye karar verdik. Yaşadığım olayların bende bu kadar etki yarattığını fark etmemiştim. Fakat bu süreçte hepsini Leyla Hanımla çözdük. Şimdi daha rahat hayatıma devam ediyorum ve bunu daha seanslar devam ederken fark ettim. Bu süreçte Leyla Hanımın yardımı için çok teşekkür ederim.

 

D.C.

Yaşadığım stres ve kaygı problemleriyle Leyla Hanıma başvurdum. EMDR terapisi ile sorunlarımın nedenini ve sonuçlarını görmemi sağladı. Yaptığımız seanslar sonucunda hiç görmediğim yönlerimi fark ettim. İlgili, güler yüzlü ve samimi bir psikolojik danışman olduğunu düşünüyorum. Sorunumu çözmemde ve insanlarla daha sağlıklı ilişkiler kurmamda çok yardımı oldu.

 

P.A.

Geçen yıldan beri yaşadığım depresif ruh hali beni iyice bunaltmaya başlamıştı. Ben de çevremdeki insanlar da bu durumdan bıkmıştık. Bu nedenle artık psikolojik destek almam gerektiğine karar verdim. Araştırmalarım sonucunda Optimum Danışmanlık Merkezi ile iletişime geçtim ve Leyla Hanımla seanslara başladık. Şimdi bu kadar beklemeseydim diye düşünüyorum. Çözümün bu kadar kolay olabileceğini düşünmemiştim. EMDR terapisi ile ilk seanstan itibaren güzel yol aldık.

 

İ.D.

Leyla Hanımla yaptığımız seanslar sayesinde kendimi ve çevremdekileri anlamaya başladım. Kendimde fark etmediğim bu kadar şey olduğunu tahmin bile edemezdim. Bu seanslar sonucunda farkındalığım arttı. Leyla Hanımın sakin ve ilgili tavrının bunda etkisi büyük. Artık sorunlarımı çözerken daha farklı yaklaşıyorum. Çevremdeki insanlar bile bendeki bu değişimi fark etti.

 

Ö.E.

Seanslara başlamadan önce sürekli gergin ve sinirli bir ruh hali içindeydim. Bu durum ailemle de sorun yaşamama neden oluyordu. İş yerimde yaşadığım bir sorundan sonra destek almaya karar verdim. Çünkü artık sadece ailemi değil iş ilişkilerimi de etkilemeye başlamıştı. İnternetten Optimum Danışmanlık Merkezini gördüm ve Leyla Hanımdan randevu aldım. İlk seanstan itibaren hayatım değişmeye başladı. EMDR ile geçmişte yaşadıklarımın bugünkü sorunlarımın nedeni olduğunu anladım. Geçmişteki olayları çalıştıkça her şey yoluna girmeye başladı. Halen seanslara devam etmekle birlikte yeni durumdan oldukça memnunum. Leyla Hanımdan destek almayı herkese tavsiye ederim.

 

G.A.

Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine Leyla Hanımla tanıştım. İyi ki de tanıştım ve seanslara başladım diyorum şimdi. Samimi ve içten tavrıyla ilk seanstan itibaren beni dinledi. Yargılanmadan dinlenmek bile bana çok iyi geldi. Bu dönemde yaşadığım sorunları birlikte çözdük. Terapiyle olumsuz ruh halimden tamamen kurtuldum. Leyla Hanımdan destek almaktan çok memnunum ve herkese tavsiye ederim.

 

M.S.

Leyla Hanım ile yaklaşık bir ay önce anksiyete bozukluğum nedeniyle terapiye başladık. Görüşmelerde olan samimiyetinden ötürü kendimi oldukça rahat ve güvende hissediyorum. Herhangi bir düşünceyi rahatlıkla paylaşabiliyorum. EMDR terapisiyle ilerlemeye karar verdik ve yoğun bir şekilde yaşadığım problemim birkaç seansta normale döndü. Yavaş yavaş hayatım normalleşti. Tek yaptığım seanslara düzenli katılıp verdiği tavsiyelere uymaktı. Hayatımı tümüyle etkileyen bir sorunu böyle rahat çözebileceğimi hiç sanmıyordum. Leyla Hanımdan psikolojik destek aldığım için çok mutluyum.

 

H.Y.

30 yaşındayım ve panik atak sorunum nedeniyle sürekli korku hissediyordum. Açık alana çıkmaktan insanlarla buluşmaktan çekiniyordum. Sürekli korku ve kaygı hissederek evden çıkamaz olmuştum. İlaç kullanmak istemediğim için psikolojik destek almak istedim. Leyla Hanımın tavsiyesi üzerine EMDR terapisine başladık ve bu korkuları yenmemde bunun çok faydası oldu. Hayat kalitem arttı diyebilirim. Ataklarım giderek azaldı daha da önemlisi artık bu korkularla yaşamıyorum.

 

M.F.

Ailemle çok sorun yaşadığım bir dönemdi. Üzerine bir de sınav stresi eklenince iyice bunalmıştım. Bir psikolojik destek almak için araştırma yaparken Optimum Psikolojiyle karşılaştım. Leyla Hanımdan aldığım destek sayesinde sorunlarımı çözdüm. Kendimle ve ailemle olan sıkıntılarım bitti. Leyla Hanım işini severek yapan ve sürekli kendini geliştirmeye devam eden bir psikolojik danışman. Güler yüzü ve ilgisi sayesinde kendimi daha rahat ifade ettim ve bunun sorunlarımı çözmemde etkisi büyük. Bir destek almak isterseniz Leyla Hanımdan almanızı tavsiye ederim.