‘Erkekler Güzelliğine Kadınlardan Daha Meraklı ‘

Beauty Talks seminerinde öğrencilerden gelen soruları cevaplayan

‘Erkekler Güzelliğine Kadınlardan Daha Meraklı ‘

Türkiye’nin önde gelen başarılı isimlerini ağırlayarak düzenlediği ‘Beauty Talks’ seminerleriyle genç yetenekleri iş dünyasıyla buluşturan uluslararası güzellik akademisi Altier Academy, bu hafta siyaset, iş ve sanat dünyasının ünlü Uzman Estetisyeni Ayşen Koçyiğit’i ağırladı.

Güzellik sektörünün geleceğini ön görerek, her kesimden öğrenciye uluslararası kalitede eğitimler sunan Altier Academy, yaratıcı ve yenilikçi profesyonel bireyler yetiştirmeye devam ediyor. Eğitimlerinin yanı sıra Türkiye’nin önde gelen sektör profesyonelleriyle tanışma imkanı sunan Altier Academy, farklı içerikte etkinlikler düzenleyerek öğrencileri her açıdan profesyonel iş hayatına hazırlıyor.

‘Beauty Talks’ kapsamında düzenlediği seminerlerinin bu haftaki konuğu ünlü uzman estetisyen ve eğitmen Ayşen Koçyiğit oldu. Ayşen Koçyiğit öğrencilere geçmişte yaşadığı deneyimleri, iş hayatında onları nelerin beklediğini ve nasıl farkındalık yaratabileceklerini anlattı.

Ekonomi ve halkla ilişkiler okuduktan sonra ilaç sektöründe iş hayatına başlayan Ayşen Koçyiğit, kariyerinin zirvesinde meslek değişimi yaparak her zaman ilgi duyduğu güzellik sektörüne geçti.

Türkiye’nin en başarılı güzellik merkezlerinde çalışarak siyaset, iş ve sanat dünyasından önemli kişilere hizmet veren Koçyiğit öğrencilere ‘ Sadece güzellik bilgisi yetmez, kendinizi her yönden geliştirmelisiniz gerekir. Futbol, siyaset, moda, son çıkan kitaplar neler hayata dair gündemle ilgili sohbet edebilecek düzeyde olmanız gerekir’ dedi.


‘Erkekler Güzelliğine Kadınlardan Daha Meraklı ‘

Beauty Talks seminerinde öğrencilerden gelen soruları cevaplayan

Ayşen Koçyiğit, erkek müşterilerinin ne tür bakımlara ilgi duyduğu sorusuna ise erkeklerin güzelliğe kadınlardan daha meraklı olduğunu, erkek müşteriler ile iletişimin daha kolay olduğunu ve cildine en uygun bakımı kolaylıkla kabul ettiğini belirtti.Artık kozmetik sektörünün de erkeklerin bu ilgisinin farkında olduğunu ve onlara yönelik yeni ürünler geliştirdiğini de belirtti. Kadınların artık güzellik konusunda çok bilgili ve en son teknolojiyi yakından takip ettiklerinden her detayı sorguladıklarını belirtti.

Altier Academy Genel Müdürü Serkan Selamet, seminer sonrası değerli katılımları için Ayşen Koçyiğit’e teşekkür plaketlerini takdim etti. Altier Academy’nin güzellik alanında verdiği eğitimler; güzellik uzmanlığı, kalıcı makyaj, profesyonel makyaj sanatçısı eğitimi, wellness ve spa uzmanlığı, kuaförlük akademi programları arasında yer alıyor. Güzellik sınıflarında da dünyada kullanılan son teknolojik cihaz ve araçlarla donatılmış global içerikli eğitimler veriliyor.