Dil ve Konuşma Terapisti Anıl Akkaya

Afazi - Akıcılık Bozuklukları

Dil ve Konuşma Terapisti Anıl Akkaya

Dil ve Konuşma Terapisti Anıl Akkaya'nın özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve tedavilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

HAKKINDA

1997 tarihinde İstanbul'da doğdum. Aslen Elazığ'lıyım. 2015 yılında Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Bölümü'ne başlayarak 2019 yılında mezun oldum. Bölüm Türkiye'de çok yeni olduğundan Dil ve Konuşma Terapisi lisans mezunları olarak Türkiye genelinde 4. mezunlardanım. Lisans eğitimim boyunca Prof. Dr. Öget Öktem Tanör'in yanında Çapa Devlet Hastanesi'nde, Uzm. DKT Arusyak Safa Jamilabadi'nin yanında Mehmet Oyal Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, DKT Mushap Akgün'ün yanında Bağcılar Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi'nde, Esenler Rehberlik Araştırma Merkezi'nde, GOP Taksim Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Fizik Tedavi Bölümü'nde staj ve gözlemlerimi tamamladım. Intern olarak Üsküdar Üniversitesi Dil ve Konuşma Terapisi Araştırma ve Uygulama Merkezi (ÜSESKOM)'da seanslarımı gerçekleştirerek mezuniyetimi sağladım.
Eskişehir 9. Larengoloji Kongresi ve 9. Dil ve Konuşma Bozuklukları Kongresi'ne katılım sağladım. 2017 yılında ETEÇOM VE GOBDÖ2-TV kurs eğitimlerini, 2019 yılında DIR Floortime 101 eğitimini aldım.
Tez konumu ise ilköğretim 1. ve 2. sınıf öğrencilerinin dil ve konuşma bozukluklarının belirlenmesi konusu ile ilgili seçerek bu konuyla ilgili bir çalışma yürüttüm.

TEDAVİLER