Pedagog Benal Saraçoğlu Yardımcı

Çocuklarda yeme bozukluğu - Davranış bozuklukları

Pedagog Benal Saraçoğlu Yardımcı

Pedagog Benal Saraçoğlu Yardımcı'nın özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve tedavilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

HAKKINDA

1974 Almanya doğumludur. İlk-orta ve lise eğitimini İstanbul ve İzmit illerinde tamamlamıştır. Hacettepe Üniversitesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Bölümünden 1995’de mezun olduktan sonra Ankara’da özel bir rehabilitasyon merkezinde 16 yıl süresince ,çeşitli tanılara sahip (CP,YGB,MR,DS,DEHB,ÖÖG,…) çocukların bireysel eğitimlerini planlama, program oluşturma, uygulama ve  aile eğitimi alanlarında eğitimcilik ve eğitim koordinatörlüğü yapmıştır. 2003-2010 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Okul Öncesi Öğretmenliği Bölümü öğrencilerine “Özel Eğitim ve Rehabilitasyon”, “CP ve Entegrasyon” ile Sınıf Öğretmenliği bölümü öğrencilerine “ Kaynaştırma Eğitimi” konularında konuk uzman olarak eğitim sunumlarında bulunmuştur.

2011-2012 yılları arasında özel bir kreşte yöneticilik yaptıktan sonra Eylül 2012’den itibaren kuruculuğunu yaptığı “Nils Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Danışmanlığı” Merkezinde, çocuklarda gelişim takibi, çocuk odaklı aile danışmanlığı, farklı gelişim gösteren çocuklara bireysel eğitim yaklaşımları programlama ve uygulama, ebeveynlik becerilerini desteklemeye yönelik “Anne & Baba Atölyeleri” eğitimlerinin yanı sıra okul öncesi ve ilköğretim okullarına yönelik kurumsal danışmanlık yapmaktadır.

UZMANLIKLAR

- Bebeklerde (0-1 yaş)  Gelişimi takibi ve Ebeveynlik danışmanlığı
- Okul öncesi dönemdeki (0-6 yaş) çocukların gelişimseldeğerlendirmesi ve destekleyici aile danışmanlığı
- Çocuklarda temel alışkanlıkların kazandırılması ve bunlarla ilgili problemlere yönelik danışmanlık (uyku-beslenme-tuvalet)
- Okul çağı çocukların okula uyum süreçlerinde karşılaşılan güçlükler ile ilgili çocuğu ve aileyi destekleyici yaklaşımlar
- Aile içi iletişim danışmanlığı
- Çocukluk çağında görülen uyumsal ve davranışsal sorunlar
- Gelişimsel gecikmesi olan ve farklı gelişim gösteren çocuklar ile destekleyici bireysel eğitim programları hazırlama ve uygulama
- Algı ve dikkat gelişimini destekleyici bireysel eğitim çalışmaları
- Ebeveynlik becerileri gelişim danışmanlığı
- Anne-Baba atölyeleri (etkileşimli eğitim seminerleri)

Evli ve bir kız çocuk annesidir.

İLGİ ALANLARI

TEDAVİLER

  • Çocuklarda yeme bozukluğu
  • Davranış bozuklukları
  • Dikkat bozukluğu