Bodrum Amerikan Hastanesi ilkokul öğrencilerini ağırladı!

EL HİJYEN EĞİTİMİ İÇİN

Bodrum Amerikan Hastanesi  ilkokul öğrencilerini ağırladı!

BODRUM AMERİKAN HASTANESİ, 

EL HİJYEN EĞİTİMİ İÇİN DR. H. MÜMTAZ ATAMAN İLKOKULU’NU AĞIRLADI

 

Bodrum Amerikan Hastanesi, “Sağlıklı nesiller bizimle başlar” projesi kapsamında ilkokul öğrencilerine yönelik el hijyeni konusundaki bilinçlendirme ve farkındalık yaratma projesini kararlılıkla sürdürüyor. Bu kapsamda düzenlenen etkinliğe  

Dr. H. Mümtaz Ataman İlkokulu’ndan öğrenciler katıldı. Türkiye’nin ilk “Müze Hastane”si olan Bodrum Amerikan Hastanesi’nde müze alanını gezen öğrenciler, hastane yetkililerinden el hijyeni konusunda eğitim alarak hem eğlenceli hem de aydınlatıcı bir deneyim yaşadı.

 

Amerikan Hastanesi’nin 100 yılı aşkın deneyimini Bodrum’a taşıyan Bodrum Amerikan Hastanesi, sağlık alanında üstlendiği öncü rolün yanı sıra toplumsal yaşama da değer katmak için çevresel, kültürel ve tarihi projelere destek vererek topluma karşı olan sorumluluğunu yerine getiriyor. Hastanenin 2022 yılında hayata geçirdiği “Sağlıklı nesiller bizimle başlar” projesi kapsamında 26 Mayıs Cuma günü Dr. H. Mümtaz Ataman İlkokulu öğrencilerinden oluşan yaklaşık 27 kişilik bir gruba hijyen konusunda eğitim verildi. 

 

 “Geç Roma Dönemi”ne ait ortaya çıkan tarihi eserleri koruma altına alarak sergileyen Bodrum Amerikan Hastanesi’nde etkinliğe katılan öğrencilere, ilk olarak müze alanı gezdirilip mozaikler hakkında bilgi verildi. Gezinin ardından Bodrum Amerikan Hastanesi enfeksiyon hemşiresi Turceyin Yıldız’ın anlatımıyla öğrencilere el hijyeni konusunda temel bilgiler verilerek ellerini nasıl yıkamaları gerektiği anlatıldı. Yıldız’ın anlattıklarını ilgiyle dinleyen minikler, merak ettikleri soruları da sorma fırsatı buldu. 

 

Etkinlikte konuşan Bodrum Amerikan Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Şahin Ünal, “Bodrum Amerikan Hastanesi olarak sağlık sektöründe önemli çalışmalara imza atarken, diğer yandan da gelecek nesillere örnek olmayı hedefliyoruz. Alışkanlıklar küçük yaşlarda başlıyor ve bugünkü misafirlerimizde de gördüğümüz gibi bu yaştaki çocuklarımız öğrenmeye ve gelişime çok açık. Buradan yola çıkarak öğrencilerimize el hijyeni bilincini aşılamak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bugüne kadar 136 öğrencimize el hijyeni eğitimi vermiş olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. İlköğretim seviyesindeki öğrencilerimizin farkındalıklarının artması ve bilinçlenmesi için eğitimlerimizi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz,” dedi.

www.medicentrtv.com