Uzman Psikolog İrem Bray

Çift ve Aile Terapisti-Bireysel Terapist

Uzman Psikolog İrem Bray


Uzman Psikolog İrem Bray'ın özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve tedavilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

HAKKINDA

Ankara’da İrem Soylu olarak doğdu, Saint-Benoit Fransız Lisesi‘nden mezun oldu; hem Fransızca hem İngilizce konuşmaktadır.

İrem, 2004 yılında eşiyle birlikte, bebeğine hayata başlayacağı mümkün olan en sağlıklı ortamı sunabilmek için Marmaris’in cennet köşelerinden Turunç’a yerleşti. Çalışmalarını 2014’ten bu yana Gökova’daki ev ofisinden sürdürüyor.

Aile Danışmanı ve Evlilik Terapisti Olmak

Lisans derecesini Boğaziçi Üniversitesi Psikoloji bölümünde okuduktan sonra Londra Üniversitesi Psikiyatri Enstitüsü’nde Aile Terapisi Yüksek Lisansını tamamladı. Tez konusu ‘Çocuklukta Ayrımcılık Algısı ve Yetişkin Kardeş İlişkileri’dir.

Aldığı eğitimler tüm dünyada geçerlidir ve T.C. Yüksek Öğretim Kurumu denklik belgesi vardır.

İngiltere’de 1995 ile 2000 yılları arasında aile terapisti olarak çalışmış, mahkemelerde uzman tanık olarak raporlar yazmış ve tanıklık yapmıştır.

İrem 2000 yılında, geçirdiği trafik kazası sonucu ölümden dönen annesine destek olmak üzere İstanbul’a döndü.

İstanbul’da Psikoterapi

Nişantaşı’nda İstanbul’un önemli psikoterapi merkezlerinden biri olan İçgörü‘de 2004 yılına kadar danışanlarına hizmet verdi.

Bu dönemde Türk Psikologlar Derneği İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu üyeliği yaparken birçok komitede aktif görev aldı ve Dernek üyeleri için eğitimler verdi.

Bu süre içinde İrem gönüllü organizasyonlara hem konuşmacı olarak hem de aile psikolojisi ile ilgili eğitimler vererek destek oldu.

Türkiye’nin İlk Aile Terapisi Eğitim Kliniği

Bu çalışmalardan biri 2001 yılından 2006 yılına dek Stephen Bray ile Çare-Der’de Türkiye’nin ilk ve tek canlı video bağlantılı Aile Rehberlik Ekibi’ni kurarak hizmet vermesini sağlamak oldu.

Depremden Kurtulanlar ve Onlarla Çalışan Gönüllüler İçin Psikolojik Yardım

Stephen Bray ‘in desteği ile ‘Bir Deprem Sonsuz Farkındalık’ adlı belgesel kitabı Ağ-17  Deprem Gönüllüleri Grubu için kaleme aldı.

Bu projenin Stephen Bray ile sunumu 2003 yılında Uluslararası Grup Terapileri Kongresi‘nde birincilik ödülüne layık görüldü.

Aile Şirketleri İçin İnsan Kaynakları Danışmanlığı

İrem, gerek terapist ve psikolojik danışman, gerekse şirket danışmanı olarak ailelerle çalışan profesyoneller için eğitim vermektedir.

Çocuk Psikoloğu, Mesleki ve Kişisel Gelişim

Turunç’ta geçirdiği ve kızını büyüttüğü seneler İrem’in çocuk gelişimi, çocuk psikolojisi, anne ve babalık, aile sistemleri konusundaki teorik bilgisinin yaşam deneyimleri ile güçlenmesini, köklenmesini, derinleşmesini sağladı. Bu dönemde İrem’in savaş sanatlarına olan ilgisinin Kung Fu ve Tekvando gibi sert formlardan Tai chi, Chi kung ve Akido gibi yumuşak ritimlere doğru yönelmesini sağladı. 2012’de Chi Fusion eğitmenliği sertifikasını almaya hak kazandı.

Birey, Çift ve Aile Terapisi

İrem’in 2009’da Turunç’ta başlayan online terapi hizmeti, bugün her kıtaya yayılan danışan kitlesi ile önemli bir ihtiyacı karşılıyor. 2014 yılından bu yana Gökova’daki yeni merkezinde yüz yüze görüşmeler için de zaman ayırıyor.

Çift ve Aile Terapistleri için Eğitim

İrem 2010 yılından bu yana on-line olarak Aile Terapistleri yetiştiriyor, ailelerle çalışan meslek gruplarına süpervizyon veriyor.

Stephen Bray’in hazırladığı bu Aile Terapisi Eğitimi‘ni farklı ve özel kılan; aile terapisinin gelişimini, çeşitli modelleri ve müdahale tekniklerini öğretirken öğrencinin ödevlerle kendisine ve ailesine farklı yerlerden bakabildiği ve değiştiği bir alana giriyor olmasıdır.

Bilinçli Ebeveynler İçin Eğitimler

İrem sağlıklı nesiller yetiştirmek için ebeveynlerle bilgi birikimini fark yaratacak şekilde paylaşmayı çok önemsiyor. Bu amaçla okullarda eğitimler veriyor.

Kişisel Gelişim, Ailesel Gelişim: Bireyler ve Aileler için Kendi Kendine Yardım

Olabildiğince çok insanın hayatında anlamlı farklar yaratabilmeyi amaç edinen İrem, son olarak hazırladığı eğitimleri kendi kendine uygulama formatına getirerek, genç ve dinamik asistanı Melike Dursun’un da ekibe katılması sayesinde çok uygun ücretlerle toplumun hizmetine sunmayı başardı.  

Evlilik Öncesi Danışmanlık –  Çift ve Aile Terapisi

İrem geçiş dönemlerinin insan yaşamında stresli olabildiği kadar değişime ve öğrenmeye açık verimli bir alan yarattığını düşünüyor. Bu nedenle özellikle evlenme kararı arifesindeki çiftler için özel bir program geliştirdi. Doğru kararlar verebilme, gelecekte olabilecek sorunları ön görüp, önleyebilme, kendini ve partnerini tanıma, nasıl destekleyeceğini bilme, duygu farkındalığı, ifadesi ve kontrolü gibi konularda genç ve daha yetişkin çiftlere rehberlik ediyor.

Doğum Öncesi Destek

İrem hamilelik sürecinin ebeveynleri anne babalığa hazırlayan çok değerli ama bir o kadar da kaygı ve korkuları harekete geçiren  bir dönem olduğunu bildiğinden sağlıklı nesiller yetiştirmek için anne baba adayları ile çalışıyor.

İrem Bray yoğun temposuna rağmen ebeveynlere, öğretmenlere ve öğrencilere yönelik eğitimler geliştirmeye ve sunmaya devam ediyor.

Adres: Gökova Mah. Kataltı Sok. No: 4/1 Ula 48640 Muğla

Tel: 0 538 912 33 36

E-mail: terapi@irembray.com

Web: www.irembray.com