Uzman Psikolog Gülsen SÜSLÜ

Psikanalitik Yönelimli Psikoterapi Çalışmaları, Çözüm Odaklı Terapi, Stratejik Aile terapisi

Uzman Psikolog Gülsen SÜSLÜ

Uzman Psikolog Gülsen SÜSLÜ'nün özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve Danışan yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞ

* 2007 yılında İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nden mezun oldu.

* 2010 yılında İstanbul Ticaret Üniversitesi Uygulamalı Psikoloji Yüksek Lisans Programına başladı ve "20-30 Yaş Arası Üniversite Mezunu Genç Yetişkinlerde Sosyal Medya Kullanımı ile Kişilik Özellikleri Arasındaki İlişkinin İncelenmesi“ konulu projesiyle mezun olup 'uzman psikolog' ünvanını aldı.

* 2008-2010 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Sağlığı projesi kapsamında Pendik Kadın Sağlığı Merkezi'nde kadın ve çocuklarla terapi çalışmalarına başladı.

Eğitimini tamamladığı terapi teknikleri:
*EMDR I. Düzey (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) - Davranış Bilimleri Enstitüsü
*Stratejik Aile Terapisi – Davranış Bilimleri Enstitüsü
*Çözüm Odaklı Terapi – Davranış Bilimleri Enstitüsü
*Deneyimsel Oyun Terapisi (Dr. Carol ve Dr. Byron Norton)

* 2009 yılında Türk Psikologlar Derneğin’den Wechsler Çocuklar İçin Zeka Ölçeği (WISC-R) uygulayıcı sertifikasını aldı.

* 2007-2008 yılları arasında Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezinde zihinsel ve fiziksel engelli çocuklar ve aileleriyle çeşitli çalışmalar yürüttü.

* 2010-2013 yılları arasında birçok anaokulu ve Merkezde çocuk, ergen ve yetişkinlerle psikolog olarak eğitim, seminer, psikolojik destek grupları gibi çeşitli çalışmalar yürüttü.

* 2013-2014 yıllarında Rorschach ve Projektif Testler Derneğinden ergen ve yetişkinler için Rorschach ve TAT eğitimlerini tamamlamış ve uygulayıcı sertifikasını almıştır.

* 2014 yılında meydana gelen Soma Maden Kazası faciasında APHB bünyesinde görev almış ve Soma'da yürütülen gönüllü psikolojik destek hizmetlerine katılmıştır.

* 2007 yılından beri halen İstanbul’daki merkezlerde çocuk-ergen, yetişkin ve ailelerle psikanalitik psikoterapi pratiğini sürdürmekte ve psikodinamik yönelimli süpervizyon almaktadır.

* Tavistock Modeli İstanbul Bebek Gözlem Grubu’nda Londra Tavistock Kliniği hocalarının eğitiminde ve gözetiminde Bebek Gözlemi eğitimi devam etmektedir.

UZMANLIK VE ÇALIŞMA ALANLARI

*Psikanalitik Yönelimli Psikoterapi Çalışmaları
*Çözüm Odaklı Terapi
*Stratejik Aile terapisi
*Deneyimsel Oyun Terapisi
*EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşlemleme)

ÇALIŞMA ALANLARI:
Panik Atak,
Kişilik Bozukları,
Depresyon,
Uyum Problemleri,
Anksiyete (stres, kaygı) Problemleri,
Aile İçi Çatışmalar,
Karşıt Gelme Bozukluğu,
Duygudurum Bozuklukları,
Öfke ile Başa Çıkma,
Stres ile Başa Çıkma,
Kişilik Bozuklukları,
Yeme Bozuklukları,
Madde Kullanımı ile İlişkili Bozukluklar,
Psikosomatik Bozukluklar,
Okul Problemleri,
İletişim Problemleri

EBEVEYNLERLE ÇALIŞMALAR
Olumlu Ebeveynlik Becerileri,
Aile İçi İletişim,
Etkili İletişim,
Problem Çözme Teknikleri.

Hastalık tanısı konan hastalarda ortaya çıkan ruhsal sorunlar (depresyon, anksiyete bozuklukları) ve tıbbi nedenlere bağlanamayan bedensel yakınmalar (psikolojik bayılma, psikolojik ağrı vb)

DANIŞAN YORUMLARI

S.U.
Daha oncesinde ilac kullanimim olmuştu, donemsel olarak iyi gelse de ilaci biraktigimda tekrarlayan sorunlae yaşıyordum, bir arkadasimin vasitasiyla gulsen hanımla tanistim. Gulsen hanimla 3 yildir psikoterapi calismasini yürütmekteyim. Aşırı ayrilik kaygisi ve depresyon ile başladigim bu yolda bana yeni kapilar acan ve kendim hakkinda bir çok detay kesfettigim muhtesem bir yolculuk oldu. Bu yolculukta bana eşlik ettigi için kendisine tesekkur ederim. Zaman zaman ara versem de her zaman dönebileceğim bir yerin olduğunu bilmek rahatlatici, benim gibi depreston hastalarına kendisini tavsiye ediyorum.
Erman Ersoy
Gülsen çok sevdiğim bir arkadaşımdır. Kendisini ilk tanıdığımdan itibaren bende hep olumlu duygu ve düşünceler yaratmıştır. Kendisi zeki, iyi niyetli, dürüst, iletişime açık, sosyal, arkadaş canlısı ve güvenilirdir. Gözlemlediğim kadarıyla işiyle ilgili gerçekten yetkinlik sahibi olmakla beraber bununla yetinmeyip sürekli kendini geliştirme çabası içerisindedir. İnsanların sorunlarını çözmeye vesile olmak bazı insanlar için maddiyattan öte içsel bir mutluluk kaynağıdır. Gülse'nin de işini bu anlamda severek yaptığına inanıyorum. Kendisi içten ve samimidir. Konuştukça zaten böyle olduğunu anlıyorsunuz. Kendisini tanımaktan memnuniyet duyuyorum. Sizin de tanımanızı tavsiye ediyorum. 
Handan K.
Gülsen'le bir organizasyonda yardıma ihtiyacım olduğu bir zamanda tanışmıştık. Son derece yardımsever davranıp tüm ihtiyacım olanları sağlamış, üstüne mesleki becerisini de kullanarak ruhsal olarak da nelere ihtiyacım olabileceğini çözmüş, buna göre olanakları sağlamamda yardımcı olmuştu ve önerileri çok işime yaramış, o dönem bana çok iyi gelmişti. Hiç tanımadığı bir insan olarak neyin bana iyi geleceğini çözmüştü. Belki danışanlarına ihtiyacı olan olanakları sağlayamaz ancak hayatta zaten çoğu zaman bizler de ne istiyorsak, neye ihtiyacımız varsa tamamını sağlayamayız. Bizlerin yapabileceği kendimizi olumlu yönde değiştirmek ve geliştirmek olur ki içinde bulunduğumuz koşullara yaklaşımımız, çevremizle etkileşimimiz olumlu yönde değişsin. İşte ben de özellikle kendisiyle ilk tanışma vesilemizden yola çıkarak Gülsen'in danışanlarının koşullarını değiştiremese de kendilerini değiştirmede ve içsel dengelerini sağlamada çok başarılı olacağını düşünüyorum. 
Adres: İdea Psikoloji
Adres 1 : Ata 4 5a Kat: 11 Daire: 46 Ataçarşı Yanı, Ataşehir
İstanbul
E-mail: gulsensuslu@gmail.com