Uzman Klinik Psikolog Burcu BÜGE

Kişilerarası İlişki Tarzı Ölçeği, Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI), Myers Briggs Kişilik Göstergesi

Uzman Klinik Psikolog Burcu BÜGE


Uzman Klinik Psikolog Burcu BÜGE'nin  özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve Danışan yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞ

Uzman Psikolog Burcu Büge, Kabataş Erkek Lisesi’nden mezun olduktan sonra, üniversite giriş sınavında Türkiye’de en başarılı ilk 100 öğrenci arasına girerek Koç Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nü Üstün Başarı Bursu ile kazandı. TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı’ndan (BİDEB) ve Vehbi Koç Vakfı’ndan aldığı başarı burslarıyla lisans eğitimini tamamladıktan sonra, yüksek lisansını da yine aynı üniversitenin Psikoloji bölümünde %100 burslu yaptı. Yüksek lisans bitirme çalışmasını Prof. Zeynep Aycan danışmanlığında “Genç Kuşakların Eğitim ve Gelişimi” üzerine yaptı.

Eğitimi süresince Koç Üniversitesi Çocuk ve Aile Çalışmaları Laboratuvarı’nda Doç. Dr. Bilge Yağmurlu’nun asistanı olarak çalıştı. 2011 yılında Avrupa Konseyi’nin düzenlediği yaz okuluna katılmaya hak kazanan 10 Türk öğrenciden biri oldu ve Ailelere Psikososyal Destek konulu eğitimi tamamladı.

Aile Danışmanlığı eğitimi ile 450 saatlik teorik eğitim ve süpervizyonları tamamlayarak Aile Danışmanı unvanını kazandı.

Dr. Volkan Koç danışmanlığında "Kaygı Bozukluklarının Ebeveynlik Biçimi, Kişilerarası Bilişsel Çarpıtmalar ve Kişilerarası Tarz Açısından İncelenmesi" başlıklı tezini yazarak, İstanbul Zaim Üniversitesi'nde ikinci yüksek lisansını tamamladı ve Klinik Psikolog unvanını aldı. Akademik kariyerini doktora eğitimiyle sürdürmektedir. Pratik uygulamaları teoriyle birleştiren bir öğretim görevlisi olmayı hedeflemektedir.

2010 yılından beri Şişli Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri Kliniği ve çeşitli psikolojik danışmanlık firmalarında psikolog olarak çalışmakta, aynı zamanda kişisel ve kurumsal eğitimler vermeye devam etmektedir.

Evli ve bir çocuk annesidir.

Aldığı Psikoterapi Odaklı Eğitimler

Ailelere Psikososyal Destek, Council of Europe
Aile Danışmanlığı
Bilişsel Davranışçı Terapi
Cinsellik ve Cinsel Tedaviler Eğitimi, CETAD (Cinsel Eğitim Tedavi ve Araştırma Derneği)
Çözüm Odaklı Terapi
IMAGO Çift Terapisi, Prof. Dr. Harville Hendrix

Uyguladığı Psikolojik Ölçümler

Anksiyete Ölçeği
Depresyon Ölçeği
Ebeveynlik Ölçeği
Ilişkilerle İlgili Bilişsel Çarpıtmalar Ölçeği
Karakter Güçlü Yönler Envanteri
Kişilerarası İlişki Tarzı Ölçeği
Minnesota Çok Yönlü Kişilik Envanteri (MMPI)
Myers Briggs Kişilik Göstergesi

DANIŞAN YORUMLARI

Gamze M.

Burcu hanım ı internetten araştırmalarım sonucu buldum. Eğitimi ve birikimi, danışanlarının yorumları karar vermemde etkili oldu. Çift terapisinde kısa sürede oldukça hızlı sonuç aldık. Kendisi çok anlayışlı sevecen aynı zamanda da profesyonel. Sorunlarımız çözümlenmiş gibi görünüyor. Kendisini arada görmeye devam edeceğiz ama çok mutluyuz. Bundan sonraki görüşmelerinizin sızlanmaktan çok sohbet niteliğinde geçeceğine inanıyorum. Kendisini içtenlikle tavsiye ediyorum. Aldığımız yol paha biçilemez. ilişkinizde bir çıkmazda gibi hissediyorsanız görüşmeyi ve yardım almayı ertelemeyin. Bize kattıklarından dolayı kendisine buradan tekrar teşekkür ederim. 

İpek K.

İnternette yaptığım araştırmalar sonucu buldum Burcu Hanım’ı. Aldığı eğitimler ve akademik geçmişini göz önünde bulundurarak gereken yetkinliğe sahip olduğuna ikna olduktan sonra, ilk defa görüşmek üzere randevu aldım. İlk seansımızdan kendisinin samimi ve içten olduğu izlenimini edindim ve memnun kaldım. İlk defa danışmanlık alacak olduğumdan sürecin nasıl işleyeceği konusunda şüphelerim vardı, ilk seanstan itibaren gerekli yöne odaklanabilmek amacıyla uyguladığı test ve çalışmalar ile etkin bir terapi süreci içine girdik. Destekleyici ve güven verici yaklaşımı ile iç rahatlığıyla tercih edilebilecek başarılı bir uzman kendisi. 

İlker Y.

Burcu Hanımın ismini ilk kez bu sitedeki tavsiyeleri okuyarak duydum. Bir süredir yaşadığım depresif sıkıntılarım vardı. Kendisi ile ilk terapimizi yaptığımızda, yaşadığım sıkıntıları anlamak ve kişiliğime dair doneler elde etmek amacıyla sohbet ederken benim de sıkıntılarımın nedenlerini anlamamı kolaylaştıracak daha önce aklıma gelmemiş çeşitli sorular sordu. Kendimi tanımamı sağlayacak çok önemli ipuçları sundu bana. Güler yüzlü, danışanlarına arkadaşça yaklaşan, onları yargılamayan, size yol gösteren ve bunları yaparken de sizinle olan iletişimi çok güçlü olan bir uzman kendisi. Kesinlikle tavsiye ediyorum, pişman olmayacaksınız. 

Adres: Dual Psikoloji Eğitim ve Danışmanlık

Zuhuratbaba Mahallesi, Şükran Çiftliği Sokak, Bakırköy (Marmaray - Bakırköy Özgürlük Meydanı Durağındadır).
İstanbul