Uz. Dr. Ali Faik KAYA

Amasya da Psikiyatri uzmanı olarak çalışmaya devam ettim

Uz. Dr. Ali Faik KAYA


1981 Samsun doğumluyum, ilk-orta ve lise eğitimini Samsunda tamamladıktan sonra 1999 yılında Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandım. 6 yıllık eğitim sonrası 2005 ‘te mezun oldum ve ilk girdiğim TUS sınavı ile Ankara Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi Psikiyatri bölümünü  kazandım.Ankara’nın psikiyatrik açıdan en yoğun hastanesinde 5 yıl süren pratik ve teorik eğitim aldım.2010 yılında devlet hizmet yükümlülüğü kurası ile Amasya’ya atandım.

2011 yılında askere gittim ve GATA Haydarpaşa Hastanesinde psikiyatri uzmanı olarak askerliğimi tamamladım. Askerden sonra Amasya da Psikiyatri uzmanı olarak çalışmaya devam ettim.

 

EĞİTİMLER:

*Dinamik Yönelimli Psikoterapi Eğitimini Klinik Şefimiz Prof. Dr. Erol GÖKA’ dan,   *AMATEM alkol ve madde bağımlılığı eğitimilerini Prof. Dr. Nesrin Dilbaz’dan,  *BDT(Bilişsel davranışçı terapi) eğitimini Prof. Dr. Hakan Türkçapar’ dan,  *Cinsel Terapi eğitimini Doç. Dr. Cebrail KISA’dan  *Hipnoz ve BDT Eğitimini Doç Dr. Atilla Soykan’dan aldım.

*EMDR eğitimini DBE(Davranış bilimleri enstütüsü) İstanbul da EMDR Europa EMDR Eğitmeni ünvanı sahibi ve Türkiye’de EMDR’nin kurucusu olan Kln. Psikolog Emre Konuk’tan aldım.

Türk Tabipler Birliği, Türkiye Psikiyatri Derneği ve Türkiye EMDR derneği üyesiyim. EMDR terapi eğitimini 2016 yılında tamamlayarak sertifikamı aldım, bu süreçte birçok danışan ile geçmiş travmatik anıları üzerine çalıştık ve beraber çok güzel sonuçlar aldık.

Hastane yoğunluğu ve çalışma şartlarının zorluğu ve bu durumun hastalarıma istediğim şekilde psikoterapi yapmamı engellemesi sebebiyle hastaneden ayrılmak zorunda kaldım.Daha etkili bir EMDR terapisi için yurtdışından neurotek EMDR cihazını  getirttim ve danışanlarımın hizmetine sundum.   

 

Kaynak: https://uzdralifaikkaya.com/