Pedagog Sonnur Köse ÖZTÜRK

Davranış ve Disiplin Problemleri - Tikler, Alt Islatma, Kaş-Kirpik Yolma

Pedagog Sonnur Köse ÖZTÜRK


Pedagog Sonnur Köse ÖZTÜRK'ün özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve tedavilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

HAKKINDA

Uzman Psikolojik Danışman- Psikodrama Terapisti, Sonnur Köse Öztürk, 1992 yılında Hüseyin Avni Sözen Anadolu Lisesi’nden, 1997 yılında İstanbul Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü’nden mezun oldu. 2003 yılında, Boğaziçi Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Yüksek Lisans Programı’nı, tezini “Dikkat Dağınıklığı Aşırı Hareketlilik Sendromu olan Çocukların Anne Babalarına Yönelik Bir Eğitim Programının Uyarlanması ve Uygulanması” konusunda hazırlayarak bitirdi.

1995-1996 yılları arasında Çapa Tıp Fakültesi Çocuk Psikiyatrisi Bölümü’nde Çocuk Psikiyatrisi Stajı’nı ve İstanbul Üniversitesi Eğitim Bilimleri Bölümü Çocukevi’nde de okulöncesi stajlarını tamamladı.

 1996-1997 yılları arasında AURA Psikolojik Danışmanlık Merkezi, SOS Bolluca Çocuk Köyü Koruyucu Ruh Sağlığı Hizmetleri, Mature Aile Eğitim ve Danışmanlık Merkezi (Eğitim Danışmanlığı), 1999 yılında Türk Psikologlar Derneği Deprem Bölgesi Çalışmaları (Travmalarla Baş Etme), 2003-2005 Anne Çocuk Eğitim Vakfı; Aile Mektupları Projesi Proje Koordinatörü (Hamile Anne Eğitimi Programı) görevlerini yürüttü.

 2006 yılında İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden Psikodrama Terapisti unvanı aldı. EMDR (Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma) Eğitimi, Aile Terapisi Eğitimi (Davranış Bilimleri Enstitüsü), Oyun Terapisi (Prof. Dr. İsmail Ersevim, Klinik Psikolog Dilek Çetinyol, Dr. Reyhana Seedat) eğitimlerini tamamladı. Çeşitli dergilerde yazıları yayımlanmakta olan Sonnur Köse Öztürk, evli ve iki çocuk annesidir.

 EMDR, Play Therapy, Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

1998 yılından itibaren Ekip Norma Razon’da görevini sürdüren Sonnur Köse Öztürk, 2010 yılında hizmete giren          EkipNormaRazon Caddebostan Merkezi’nin kurucusudur. Bebeklik döneminden ergenlik dönemine kadar olan çocuklara ve hamilelikten itibaren ailelere; tanıma, yönlendirme, sorun çözme amaçlı bireysel ve grup çalışmaları yapmaktadır.

TEDAVİLER