Uzman Psikolog - Betül ARIKAN     

Ergenlik Sorunları Danışmanlığı, Aile Çift ve Evlilik Danışmanlığı, İlişki Sorunları Danışmanlığı

Uzman Psikolog - Betül ARIKAN     

Uzman Psikolog - Betül ARIKAN' ın Özgeçmişini ve Danışanları Tarafından Yazılmış Tüm Danışan Yorumlarını, aşağıda bulabilirsiniz.

Lisans Eğitimini Okan Üniversitesi Fen- Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümünde 2008 yılında tamamladı. 2018 yılında Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayarak Uzman Psikolog unvanı aldı. 2009-2010 yılları arasında Özel Konak Hastanesinde, 2010-2011 yılları arasında Özel Kocaeli Tıp Merkezinde danışanlarına hizmet sunmuştur. 2012-2018 yılları arasında Devlet kurumlarında; özellikle çocuk ve kadınlara yönelik çeşitli psikolojik danışmanlık hizmetleri sağlamış olup Başarı Belgesi almaya hak kazanmıştır. Halen kendi kurucusu olduğu Betül ARIKAN danışmanlık merkezinde bireysel ve kurumsal danışmanlık hizmetine devam etmekte olup ayrıca Nişantaşı Üniversitesi Psikoloji Bölümünde Öğretim Görevlisi olarak görev yapmaktadır.

ÇALIŞMA ALANLARI

Bireysel Danışmanlık
Ergenlik Sorunları Danışmanlığı
Aile Çift ve Evlilik Danışmanlığı
İlişki Sorunları Danışmanlığı
Çocuklarda Tırnak Yeme, Alt Islatma
Cinsel Danışmanlık
Panik Atak ve Anksiyete Problemleri
Tüm Psikolojik Problemler

HAKKINDAKİ YORUMLAR

S.Ö - Profesyonel Hizmet Alan Danışan

Hayatımda ilk defa çaresiz bir dertle karşılaştığım bir anda tanıştım Betül hanım ile... Canımdan çok sevdiğim annemin kötü bir hastalığa yakalandığını öğrenmiştim ve önümüzde zor bir tedavi süreci bizi bekliyordu. Yaşama sevinciyle dolu anneme bu hastalığı hiç yakıştıramamıştım, annemin hep korktuğu şey başına gelmişti ve bu onun kaldırabileceği birşey değildi, bu hastalığı içimde saklamalıydım ve tedavi sürecini anneme hissettirmeden atlatmam gerekiyordu, bu noktada profes bir desteğe ihtiyacım vardı. Yakın bir dostumun tavsiyesi ile Betül hanıma gittim ve iyiki gitmişim, bu süreçte bana ve anneme çok destek oldu, profosyenel önerileri, tavsiyeleri ve yönlendirmelerinin yanında içten ve samimiyeti bana çok destek oldu ve hep "yalnız değilsin" i hissettirdi bana. Sürecin sonunda canımdan çok sevdiğim annemi kaybettim ama bu süreci sağlıklı bir şekilde yaşamama, kabullenme, kayıp, yas süreçlerini sağlıklı geçirmeme destek oldu Betül hanım, hastalığı ilk öğrendiğimde sonucu biliyordum ve Betül hanıma rastlamasaydım annemden sonra ben de yaşamayı düşünmüyordum. Betül hanım benim hayata tutunmama, yeniden sevmeme, aşık olmama, hayatı sevgiyle yaşamama yardımcı oldu, bana herşeye rağmen yaşamak güzelmiş dedirtti, ona çok çok minnettarım ve teşekkür ediyorum. Tanıdığım tanımadığım herkese gözüm kapalı tavsiye ederim Betül hanımı, onun pozitif enerjisi bütün negatif enerjileri yok ediyor. Hayatınızın güzelleşmesi için, mutlaka Betül hanıma gidin. 

E.T - Profesyonel Hizmet Alan Danışan

Zonguldak’ta görev yaptığı esnada yaklaşık bir yıl boyunca danışanıydım. Kendisi tanıdığım en profesyonel insanlardan birisi. Daha önce görüştüğüm psikologlar arasında kendimi en iyi ifade edebildiğim ve beni en iyi anlayanıydı. Onu ayıran en önemli özellik kendini sürekli geliştirmesi ve hiç bir zaman en iyisi olduğunu kabul etmemesiydi. Güler yüzlülüğü, neşesi be her zaman pozitif oluşu onunla her görüştüğümde çok mutlu ve yenilenmiş bir şekilde ayrılmamı sağlardı. Hamilelik dönemimde ilaç kullanamadığımdan yaşadığım anksiyete sorununun kendisiyle en iyi şekilde üstesinden geldim. Herkese kesinlikle tavsiye ediyorum. Mükemmel bir psikolog. 

P.O - Profesyonel Hizmet Alan Danışan

Betül hanım ile üç yıl önce tanışma fırsatı buldum. Özellikle üniversite dönemimde oluşan ve iş bulma kaygısıyla yoğun bir şekilde artan anksiyete bozukluğum bana bir uzmandan yardım almam gerektiğini gösterdi ve çok şanslıyım ki bir arkadaşımın önerisi ile Betül Hanımı buldum. Normalde doktora giderken bile cekimser davranırken onunla görüşmelerimin bir an önce gelmesini istedim. Her seansta beni bıkmadan, hep ilgiyle dinledi ve gün be gün anksiyetemi yenmemi sağladı. Samimiyetinin yanında inanılmaz bir şekilde bilgiyle donanmış olması ve sürekli gelişime açık olması gerçekten hayranlık uyandıracak cinsten. Güler yüzü, donanımı ve idealistliği onu her zaman tercih etme sebebim olacaktır. Başarılarının devamını diliyorum. 

Adres: Ömerağa Mah. Alemdar Cad. Soydan İş Merkezi Kat-3 D-122
İzmit / Kocaeli

E-posta: psk.arikan@gmail.com