Uzman Klinik Psikolog Rüveyda ÇELENK YILMAZ

Bütüncül Psikoterapi, İlişkisel Psikoterapi, Dinamik Psikoterapi, Emdr Terapisi

Uzman Klinik Psikolog Rüveyda ÇELENK YILMAZ

Uzman Klinik Psikolog Rüveyda ÇELENK YILMAZ'ın özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve Danışan yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞ

Üsküdar doğumluyum. Liseyi Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi’nde tamamladım. Lise yıllarında eğitim hayatımın yanı sıra İstanbul ve tarih konuları üzerine çalıştım ve bu alanlarda çeşitli yarışmalardan dereceler aldım.
Lisenin ardından Bilkent Üniversitesi psikoloji bölümüne tam burslu olarak kabul aldım. 2010 yılında yüksek onur derecesiyle bu bölümden mezun oldum. Üniversite hayatımda gerçekleştirdiğim akademik çalışmaların yanı sıra pek çok sosyal projede yer aldım. Bu projeler arasında en çok dikkat çekenlerden biri İstanbul merkezli düşünce kuruluşu Ekopolitik bünyesinde yürütülen “Türkiye’nin Büyük Çatısı” projesidir. Bu proje kapsamında Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde çatışma çözümleri çalışmalarına dahil oldum. Bu projede değişik kültürlerden insanları tanıdım, çok güzel deneyimler yaşadım. Proje dünyaca ünlü psikanalist Prof. Vamık Volkan ile gerçekleşti. Hala Volkan ile özel ve mesleki iletişimini sürdürüyorum.
Üniversiteden mezun olduktan sonra Sabancı Üniversitesi Çatışma Çözümleri ve Analizleri bölümüne tam burslu olarak kabul aldım. Aynı zamanda üniversitede asistanlık yapıyordum ancak klinik psikoloji çalışmalarıma ve uygulamalarıma yoğunlaşmak için yüksek lisansa ara verdim.
Ekopolitik “Hakkari Yas ve Algı Çalışması” kapsamında Hakkari’ye giderek travma ve yas yaşayan birçok aile ile derinlemesine görüşmeler yaptım.
Bunların yanı sıra kurumsal bir şirkette yetenek modeli geliştirmeye katkıda bulundum. Burada hem İnsan Kaynaklarının değişik alanlarında hem de kurumsal danışmanlık bağlamında birçok deneyim kazandım.
Üniversite yıllarında psikanalize ilgi duyuyordum, buna ek olarak çeşitli ekolleri birleştiren ve danışan odaklı olan Bütüncül Psikoterapi eğitimini tamamladım. Bunun haricinde çocuk terapisi, cinsel terapi, çift terapisi gibi alanlarda birçok eğitim aldım. Emdr ve somatik deneyimleme gibi travma ve psikosomatik rahatsızlıklarda ilgili eğitimlerim de var. Travma, anksiyete, kişilik, ilişkilerle ilgili yoğun olarak çalışıyorum. Seanslarımda danışana göre yaklaşım belirleyip sonuç odaklı gitmeyi seviyorum.

Resim yapmayı, seyahat etmeyi ve yüzmeyi çok severim.

UZMANLIK VE ÇALIŞMA ALANLARI

Yetişkin Psikoterapisi
Ergen Psikoterapisi
Aile Psikoterapisi
Çift Psikoterapisi
Cinsel Psikoterapi

Panik atak, anksiyete, ilişki sorunları, boşanma, aldatma/aldatılma, travma, yas, kayıplar, kaygı, TSSB, kimlik bunalımı, cinsel kimlik bunalımı, depresyon, özgüven eksikliği,duygusal hassasiyet, aldatma, kıskançlık, ilişkiler, fobiler, takıntılar, vajinismus, ayrılık kaygısı, öfke krizleri, hayattan tat alamama, kişilik bozuklukları, bedenselleştirme....
Bütüncül Psikoterapi
İlişkisel Psikoterapi
Dinamik Psikoterapi
Emdr Terapisi
Çatışma Çözümleri
Yetkinlik Yönetimi

Öne Çıkan Eğitimleri:
Bütüncül Psikoterapi, Psikoterapi Enstitüsü
5.Masterson Günleri, Psikoterapi Enstitüsü
Aile ve Çift Terapisi, Dr. Frank Dattilio, Harvard University
Çocuk ve Genç Merkezi Yaz Okulu, DBE
Psychotherapy integration workshop John C.NORCROSS
İdeoloji ve Bilinçdışı Savunmalar Arasındaki Yakınlıklar ve Toplumsal Çatışma Döneminde Etnik Ötekinin Ruhsal Olarak Kullanımı, Nancy CaroHollander
Politik Psikoloji, Prof. Vamık Volkan
Politik Psikoloji'ye Giriş, Doç. Dr. Esra Gürkaynak
Cinsel Terapi, CİSED
Çift ve Aile Terapisi, Prof.William Pinsof
Bilinçli Farkındalık (Mindfulness) Temelli Stres Azaltma Programı
Esenyurt Üniversitesi Klinik Psikoloji Yüksek Lisans
Somatik Deneyimleme
Emdr
Yeniden Yaslandırma Tedavisi

DANIŞAN YORUMLARI

Ali A.

Psikolog Rüveyda Hanım’a ilk defa, geçirdiğim bir depresyon dolayısıyla gitmiştim. Fakat daha sonra Rüveyda Hanım bana bunun depresyondan daha derinlerde bir sorun olduğunu gösterdi. Bunu gösterirken bana karşı o kadar anlayışlı ve bilgilendiriciydi ki… Ben psikologlar bilgilendirmezler, sadece dinlerler sanıyordum. Ancak Rüveyda Hanım süreci benimle beraber yürütüyor, beni sürekli bilgilendiriyor ve eğitiyor. Artık seans günlerinin gelmesini heyecanla bekliyorum. Kendimdeki değişimleri farketmek çok güzel bir duygu, herkesin bu psikoterapi deneyimini Rüveyda Hanım ile yaşamasını tavsiye ederim. 

Ayten

Merhaba, Psikolog Rüveyda Hanım ile aynı iş yerinde çalışıyoruz ve bir yıla yakın bir süredir kendisini tanıyorum. Rüveyda Hanım işini çok seven, alanında tam bir uzman ve yakın bir zamanda adından çokca söz ettirecek olduğundan emin olduğum bir terapist. Yakın bir dostumun belli bir süre önce birtakım sıkıntıları olmuştu, kendisini Rüveyda Hanıma yönlendirmiştim. Hala beni gördkçe bunun için bana teşekkür eder. Bu dostumun zaman içerisinde nasıl da iyileşip, eski özgüvenine kavuştuğunu görünce isabetli bir yönlendirme yaptığımı düşündüm. Sizlerde sıkıntılarınızdan kurtulmak, sorunlarınızı aşmak istiyorsanız bence biran önce Rüveyda Hanım ile iletişime geçin... 

Müge Aydoğdu

Merhabalar, Psikolog Rüveyda Çelenk Yılmaz 10 yılı aşkın süredir arkadaşımdır. Gerek özel hayatında gerekse mesleki hayatında örnek alınacak bir yaşam tarzı, bu devirde az bulunacak bir karakter yapısı vardır. Düzgün eğitimi, katıldığı programlar ve çalışma alanlarının yanısıra genç ve dinamik yapısı mesleki hayatında ona büyük avantaj sağlamaktadır. Objektif,empati kuran, işini severek yapan, güleryüzlü,pozitif bir insan olması R. Çelenk Yılmaz’ı tanımlamama yardımcı olabilecek kelimelerdir. Her geçen gün farklı alanlarda kendini geliştiren, işinde geniş bir yelpazeye sahip R.Çelenk Yılmaz’ın sorunlarınıza en iyi çözümü sağlayacağı inancındayım. Kendi çevremde desteğe ihtiyacı olan tanıdıklarımı da gönül rahatlığıyla R. Çelenk Yılmaz’a yönlendirmekteyim ve gayet olumlu sonuçlar elde etmekteyiz. Sevgi ve saygılarımla.

Adres: Akasya Psikoloji

Acıbadem Cad. No.85 Kadıköy
İstanbul
(Cadde Üzerinde, Metroya 5 Dk Mesafede)