Psikolog Uğur DEMİRBAŞ

Ailelerin evliliğe müdahalesi, Geçimsizlik, Anne - Baba eğitimi, Evlilik Öncesi Danışmanlık, Boşanma öncesi

Psikolog Uğur DEMİRBAŞ

Psikolog Uğur DEMİRBAŞ'ın özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve Danışan yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞ

1975 Ankara’ da doğdu. İlk, orta ve liseyi Ankara’da tamamladı. 1999 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji bölümünden mezun oldu. Mezuniyet sonrası Hacettepe Üniversitesi Gelişim Psikolojisi (Çocuk ve Ergen) yüksek lisans (master) programında dersler aldı. Askerlik hizmetini tamamladıktan sonra Ordu Devlet Hastanesi Psikiyatri kliniğinde işe başladı.

Sağlık Bakanlığı’nın İntiharı önleme Psikosoyal Müdahale, 0-6 yaş çocukların Psikososyal Gelişim Programı, Sürücü Davranışları Geliştirme Programı, Kadına Yönelik Aile İçi Şiddeti Önleme gibi projelerde yürütücü ve eğitici olarak görev yaptı. Adalet Bakanlığı Aile Mahkemelerinde Uzman Bilirkişi olarak çalıştı. Son olarak Türk Kızılayı ile yurtiçi (sel, deprem, çatışma, terör patlamaları)) ve yurtdışı (2010 Haiti Depremi, Kırgızistan-Özbekistan çatışmaları) bir çok afet bölgesine giderek afet alanında Psikososyal Programlar yürüttü.

Klinikte ayaktan ve yatan hasta gruplarıyla, bireysel psikoterapi, grup psikoterapisi, eş, evlilik ve ilişki danışmanlığı, vaka değerlendirme (test ve envanter yoluyla) anne baba eğitimleri gibi alanlarda çalıştı. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Sosyal Psikiyatri Ana Bilim Dalında Sosyal Psikiyatri , Psikopatoloji, Kriz ve İntihar eğitimlerini tamamladı.

Kognitif Davranışçı Terapi Derneği Başkanı Prof.Dr. Mehmet Zihni Sungur’dan aldığı “Depresyon ve Anksiyete Bozukluklarında Psikoterapi” eğitimini 2 yılda tamamladı.

Şu anda tüm dünyada hızla yaygınlaşan Pozitif Psikoterapi Bireysel ve Aile Terapisi Master eğitimi 5 yılda tamamladı.

Eric Berne'nin kurucusu olduğu TA Transaksiyonel Analiz Psikoterapi eğitimi halen devam etmektedir.

Sistemik bir yaklaşım olan Duygu Odaklı Çift Terapisi eğitimi devam etmektedir.


Şu an Ankara'da Yeni Hayat Psikolojik Danışmanlığın kurucusu olarak meslek hayatına devam etmektedir.


Evli ve iki çocuk babası.

UZMANLIK VE ÇALIŞMA ALANLARI

Evlilik  terapisi

Aile Danışmanlığı
Aile İçi İletişim
Aile İçi Şiddet
Aile Terapisi
Aileden Ayrışma
Aldatma-Aldatılma
Ailelerin evliliğe müdahalesi
Geçimsizlik
Anne - Baba eğitimi
Evlilik Öncesi Danışmanlık
Boşanma öncesi
Boşanma sonrası bireysel ve çocuk danışmanlığı

Bilişsel -Davranışçı Terapi ;
Anksiyete Bozuklukları
Majör Depresyon
Sosyal fobi
Obsesif kompulsif bozukluk (Temizlik hastalığı vb.)
Fobiler
Panik atak

DANIŞAN YORUMLARI

Yeliz Uysal
Duygusal anlamda çöküşte olduğum bir dönemde tanıştım Uğur beyle Panik atak olarak adlandırılan yalanlarla dolu hastalığın gerceklerle yüzleşmem sonucunda kurtuldum ilk seansda bunun farkına vardım Uğur beyle tanışmadan önce sürekli ölücem korksu kalp krizi geçiriyorum korkuları yüzünden hayatımı korkularla yaşayarak geçirdim ve bu korkular yuzunden esimle arama giren mesafeyi fark etmemi sagladı seanslarım sayesinde Uğur bey benim kim olduğumu ortaya çıkardı kendimi tanıdım seanslara başlayalı 6 aylık bir süreç oldu bir kere olsun panik atak nöbetleri geçirmedim ölücem korkusu gelmedi aklıma işini hakkıyla yapan güler yüzlülüğü güzel sohbetlerinden dolayı kendisine çok teşekkür ederim hayatımdaki iyikilerin başrolü Uğur Demirbaş iyi ki tanıdım... 
Z.Y
İnatçı ve hayatımı zora sokan bir takım fikirlerimin omzuma yüklediği yüklerle, gittikçe kötüye giden günlük hayatımda biraz olsun nefes alabilmek umuduyla arayıp araştırıp buldum Uğur beyi. daha ilk dakikada derdimin aslında şikayetçi oldugum o konu olmadığını söyleyip beni dumura ugrattı. görüşmelerimizde benliğim hakkında benim bugüne dek bilmediğim ya da yüzleşemediğim taraflarımı gün yüzüne çıkarıp beni benle tanıştıran insan oldu aslında. görüşmeler bittiğinde bile her an başvurduğumda kapısını çaldığımda olağanüstü NETliği ile bana her konuda desteğini esirgemeyecek, desteğini sürekli arkamda hissettiğim bir dost, bir ağabey gibi oldu benim için. Karşısına alıp sizi sizle tanıştırırken köşe bucak kaçamıyor acı da olsa her gerçeği kabul ediyorsunuz, kendinizi kabul ettiriyor herşeyden evvela. Sonsuz saygı ve teşekkürlerimi gönderiyorum buradan. 
Seda
Yaptığım hataları yıllarca tekrar etmekten yorulduğum bir dönemde Uğur Bey'le terapilerimize başladık. Duygusal iniş çıkışlar, yıllarca peşimizden sürüklediğimiz ailevi problemler gibi ruhumuzun ve aklımızın dengesini bozan bir çok konu hakkında size farklı yerden bakmanızı sağlayan bir uzman. Ruhunuzun derinliklerine kadar okunduğunuz izlenimini veren ve bundan asla rahatsızlık hissetmediğiniz bir süreç olacaktır terapileriniz. Uğur Bey paylaştığınız probleminizden yola çıkarak sizi öyle bir noktaya taşıyor ki, bütünsel olarak kendinize dair ne varsa sizi buna tanık ediyor ve en güzel tarafı duygularınızı keşfetmenizi sağlıyor. Sizi nedenlerle yüz yüze getiriyor ve kaçtığınız, görmezden geldiğiniz şeyleri yine sizin bulmanızı sağlıyor, labirente nasıl yukardan bakacağınıza dair ufak bir ipucu veriyor tek bir sorusuyla, işte o zaman yüzünüzdeki gülümsemenin hakkını veriyorsunuz... 
Adres: Uğur Demirbaş Psikoloji Psikoterapi
Ahmet Taner Kışlalı Mah. Ilko Sitesi 2817. Sok No : 10 cayyolu/ Çankaya 
Ankara
İnstagram: @psikologugurdemirbas