Psikolog İlkten ÇETİN

Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi . Aile danışmanlığı

Psikolog İlkten ÇETİN

Psikolog İlkten ÇETİN'in özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve Danışan yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.

ÖZGEÇMİŞ

Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi - Psikoloji Bölümün (1990) ‘den mezun olmuştur. Gazi Üniversitesi Yetişkin Psikiyatrisi’nde 1 yıl süreyle staj yaptıktan sonra Ankara İbni Sina Hastanesi Psikiyatri ABD’de (1991-1993) fiziksel rahatsızlığı olan hastalarla çalışmıştır. Daha sonra Şizofreni İle İlgili Optimal Tedavi Projesi ile “Lily Özel Ödülü” nü kazanan ekipte yer almıştır

. 1993-2003 yılları arasında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi- Psikiyatri Anabilim Dalı'nda Prof.Dr. Mehmet Sungur ile yetişkin psikiyatrisinde çeşitli hastalık grupları ile, 2003-2007 Marmara Üniversitesi-Psikiyatri Anabilim Dalı'nda psikolog olarak çalışmıştır. Ankara Üniversitesi’nde çalıştığı dönemde Sigara Bırakma grupları ile çalışmalarda bulunmuş ve Çankaya Soroptimistler Derneği’nin de yönetim kurulu üyeliğini yapmıştır. 2002 yılında bu yana da Prof. Dr. Mehmet Sungur'un Muayenehanesi'nde depresyon ve anksiyete bozuklukları ile çalışmalarına devam etmektedir. 1998-2002 arasında Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği'nin Düzenlediği Bilişsel Davranışçı Terapi Eğitimi, 2002- 2005 yılları arasında Prof. Dr. Mehmet Sungur’dan Depresyon ve Anksiyete Bozuklukları'nda Bilişsel Davranışçı Terapiler Eğitimini almıştır. 1998 yılında Doç.Dr. Ceylan Tuğrul Daş ile başladığı Gestalt Terapi Eğitimi halen devam etmektedir.Aile danışmanlığı eğitimleri çok fazladır uluslar arası sertifikalara sahiptir 1996-2007 yılları arasında Yönetimi Kurulunda Sayman olarak görev yaptığı Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği'nin yönetim kurulu üyesi olarak çalışmalarına devam e-tmektedir. 2008 yılında Nar Proje Evi ile Bursa Altınkoza Film Festivali “7. Sanat Engel Tanımaz” Atölyesi’nin özürlülere yönelik kısa film projesinde danışmanlık yapmıştır. Cinsel Eğitim ve Tedaviler Araştırma Derneği'nin (CETAD) kurucu üyesi olan İlkten Çetin; Şizofreni Dostları Derneği'nin Halkla İlişkiler sorumlusu. Aynı zamanda Kanaltürkte yayınlanan “Jess’le Hepsi 1 İnci” adlı çocuk programına danışmanlık yapmaktadır.

UZMANLIK VE ÇALIŞMA ALANLARI

Gestalt Terapi
Bilişsel Davranışçı Terapi
Cinsel İşlev Bozuklukları Terapisi .Aile danışmanlığı

DANIŞAN YORUMLARI

Ali G.
İlkten Hanım'la tanışmam (yanlış hatırlamıyorsam) 1993 yılında, Ankara'da Mehmet Sungur Bey'e danışmak için gittiğimde oldu. Mehmet Bey ve İlkten Hanım'la tanışana kadar bir kaç psikologa gitmiş, bir takım ilaçlar kullanmış, ama daha sonra yine Mehmet Bey'den öğrendiğim üzere anksiyete bozukluğu olan şikayetime çare bulamamıştım. Ortaokuldan üniversiteye kadar eğitim ve sosyal hayatımı derinden etkileyen bu sorunu İlkten Hanım sayesinde atlattım. Hem de ilaç kullanmadan ve görünürde çok basit olan (adını bilmediğim) korkuyla yüzleşme yöntemiyle çok kısa zamanda büyük mesafe kaydettim. Hayatımı zehir eden fobiden kurtulduktan sonra, sosyal fobi konusunda da kendisinden yardım almaya devam ettim. Şu anda işinde ve sosyal hayatında başarılı ve mutlu olan biriyim. Zaman zaman depresyona girmeye meyilliyim ve İlkten Hanım'ın artık Ankara'da olmamasının eksikliğini çekiyorum. Kendisi bu konuda da yardımını esirgememiş ve Ankara'da danışabileceğim bir kişiyi tavsiye etmiştir. İlkten Hanım'a teşekkürü bir borç bilir, meslek hayatında başarılarının devamını dilerim. 
A.Ö.
İlkten hanımla tanışmam bu sitedeki yorumlar ve tavsiyeler sayesinde oldu o yüzden buranın ihtiyacı olanlar için ne kadar önemli olduğunun farkındayım . İlk randevum için telefon açarken ne kadar gergin olduğumu hatırladım bir an çok gergindim evet ozamanlar hayatındaki en fazla olan şey gerginlikti buda benim hayatımı çok etkiliyordu insanlarla iletişim kurmakta çok zorlanıyordum , göz teması kuramıyordum ve Akabinde arkadaşlarımla bir arada bulunmaktan kaçınmaya başlamıştım ,eşimle doğru iletişim kuramıyordum , kızıma hiç vakit ayırmıyordum , gündüzleri işte oluyordum akşamları eve geldiğimde ise sürekli yaptığım kendi odama çekilip gün içerisinde yaptığım yanlış şeyleri düşünmek ve keşke yapmasaydım diyerek kendime kızmak oluyordu, kendime karşı inanılmaz derecede acımasızdım kendime dair hiçbir şeyi beğenmiyordum , dışarıya çıktığım zamanlarda tanıdık birini görüp konuşmam gerekecek diye ödüm kopuyordu , toplu taşıma araçlarına bindiğimde kafamı telefonumdan kaldıramıydum bile aman kimseyle göz göze gelmeyeyim diye yani kısacası hayat bana çevremdeki bütün güzelliklere rağmen batıyordu ağır geliyordu ,daha öncelere 1-2 tane psikoloğa başvurdum ama herhangi bir değişim farketmedim kendimde , en son olarak ilkten Hanımı buldum ,şimdi çok minnettarım ilkten hanıma onunda yardımıyla başarmak istediğim çoğu şeyi başarmaya başladım ,aslında hayatımda nelerin yanlış olduğunun farkındaydım ama nasıl yapılması gerektiği konusunda hiçbir bilgim yokmuş onu anladım , farkında olmadığım yanlışlarıda ilkten hanımın terapileriyle ve yazdığı makaleler sayesinde farkettim , sorunlarıma dair en çok yaptığım şeyin neden böyle oluyor diye sormak yerine onu anlamaya çalışmam gerektiğini öğretti bana , şu an için çok iyi hissediyorum kendimi . Terapiye ihtiyacı olan Arkadaşlara ( bu sorunların farkında olup onu yenmek isteyipte yenemeyenlere!!! ) Şiddetle doğru danışman seçmelerini öneriyorum . ben doğru adreste olduğumu yaşayarak gördüm umarım sizin içinde aynısı olur. Buradan ilkten Hanım'a ne kadar minnet duyduğumu anlatsam azdır . 
Gülhan
İlkten hanımla Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinde uzun yıllar birlikte çalıştım. Çalışkan, disiplinli, hasta ve hasta yakınlarıyla sıcak güvenilir iletişim kurup, güleryüzlü ve pozitif enerjisiyle çok faydalı, alanında uzman bir kişidir. Hastaları, birlikte çalıştığı Prof.Dr.Mehmet Zihni Sungur hocadan önce görüp, hastalar hocaya görüşmeye girdiklerinde rahatlamış, sıkıntılarını halletmiş olurlardı. Daha sonra onunla görüşmek alışkanlık ve keyif olurdu. İlkten hanımı tavsiye ettiğim hastaların hepsi, beni arayıp teşekkür ederek, memnuniyetlerini ifade ederler. Bende İlkten hanımı tanıdığım, beraber mesai yaptığım için çok mutluyum. Bundan sonraki hayatında sağlık, başarı ve mutluluk diliyorum. Biliyorum ki mutluluğunu paylaşmasını çok iyi biliyor. 
Adres: Royal Psikoloji Danışmanlık
Şaşkınbakkal Bağdat Cad. Hamiyet Yüceses Sok.No 24 D 8 Kadıköy/ Suadiye İstanbul (Şaşkınbakkal Boyner Mağasından Sahile Doğru İnerken Sağdaki İlk Sokağa Girin Soldaki İlk Apt Kapısı . Sahil Yolu Şaşkınbakkaldan Bağdat Caddesine Çıkarken Soldan 2. Sok
İstanbul