Pedagog Gülşen YILDIRIM

Pedagog, Dil-Konuşma Bozuklukları Uzmanı, Oyun Terapisti

Pedagog Gülşen YILDIRIM

Pedagog Gülşen YILDIRIM'ın özgeçmişini, uzmanlık alanları,eğitimleri ve tedavilerine aşağıdan ulaşabilirsiniz.

HAKKINDA

2001 yılında Marmara Üniversitesi Çocuk Gelişimi Eğitimi bölümünden mezun olduktan sonra yüksek lisansını CIU Eğitim Bilimleri Fakültesinde tamamlamıştır. Çalışma hayatına  ZİÇEV' de başlayarak ( Zihinsel Yetersiz Çocuklar Eğitim Vakfı ) özel gereksinimli çocuk ve aileleri ile özel eğitim çalışmaları yaptı. 2003 yılından itibaren TODEV (Türkiye Otistiklere Destek ve Eğitim Vakfı ) de otizm spektrum bozukluğu, yaygın gelişimsel bozukluk ve asperger sendromu tanılı çocuklar ve aileleri ile Prof Dr Barış Korkmaz ve Çocuk Psikiyatristi Dr Behiye Alyanak danışmanlığında bireysel eğitim uzmanı olarak çalıştı. 

Floortime, Uygulamalı Davranış Analizi, PECS  aldığı eğitimler  ve özel eğitim çalışmalarında uyguladığı yöntemlerdir. Ayrıca dil ve konuşma bozuklukları ile ilgili birçok eğitime almış, alanında uzman dil terapistleri ile uzun süreli çalışmalara katılarak konuşma bozuklukları alanında da uzmanlaşmıştır.

Özel eğitim çalışmalarının yanı sıra,  Oyun Terapileri Derneğinden;  Çocuk Merkezli Oyun Terapisi, Yapılandırılmış -Deneyimsel Oyun Terapisi ve Kum Tepsisi Terapisi  modüllerini tamamlayarak oyun terapisti ünvanını almıştır ve uzmanlığını süpervizyon çalışmaları ile desteklemiştir. Oyun terapisti olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bunların dışında gelişimsel tarama testleri ve projektif test eğitimlerini almış olup, değerlendirmelerinde sıklıkla kullanmaktadır.

Gelişimsel bozukluklar, çocukluk çağı travmaları, dil-konuşma bozuklukları, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu, disleksi, öğrenme güçlüğü, davranış ve uyum bozuklukları, otizm ile ilgili çalışmalarına Paylaşım Psikoloji Danışmanlık merkezinde devam etmektedir.

İLGİ ALANLARI

TEDAVİLER