İstanbul’da En İyi 5 Çocuk Doktoru

Biz sadece yaptığımız araştırmalar ve aldığımız tavsiyeler üzerine bir liste hazırladık.

İstanbul’da En İyi 5 Çocuk Doktoru

Çocuk dünyaya geldikten sonra ailelerin ilk işi iyi bir çocuk doktoru bulmak oluyor. Çocuk doktoru sadece hastalık döneminde değil çocuğun gelişiminin her evresinde ihtiyaç duyulan en önemli kişiler. Aileler mecbur kalmadıkça çocuk doktorunu değiştirmemeli. Herhangi bir sorunda çocuğunuzu iyi tanıyan bir doktor en uygun tedavi yöntemini başarıyla gerçekleştirebilir. Memnun kalınmayan doktoru değiştirmek ise çocuğunuzun psikolojisi dahil bir çok şeye yeniden başlamak olacaktır. Bu yüzden aileler çocuk doktorunu iyi seçmelidir. Çocuk doktoru seçilirken genellikle tavsiye üzerine yada doğum yapılan hastanenin doktorlarında bir tanesi seçilir. Tavsiye üzerine olan seçenek daha iyi bir fikir bizce. Bizde bu fikirden yola çıkarak İstanbul’daki en iyi 5 çocuk doktorunu sizler için araştırdık. Bu liste dışındaki çocuk doktorlarının başarılı olmadığı anlamı çıkmamalı doğal olarak. Biz sadece yaptığımız araştırmalar ve aldığımız tavsiyeler üzerine bir liste hazırladık.

İşte İstanbul’da en iyi 5 çocuk doktoru..

1. Uzman Doktor Vilda Barlas

Doktor Vilda Barlas, Çocuk sağlığı ve hastalıkları konusundan önemli çocuk doktorlarından birtanesidir. 1993 yılında İstanbul ( ÇAPA ) Tıp Fakültesi’nden mezun olan Barlas, Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda uzman eğitimini tamamladı. Bugüne kadar Amerikan Hastanesi Yenidoğan Yoğunbakım, Florance Nightingale Hastanesi Yenidoğan Yoğunbakım, Barlas Cerrahi Tıp Merkezi, Medicine Plus Tıp Merkezi’de görev yaptı.

Adres : 2.Kısım Mahallesi Şelale Caddesi Şelale Villa No:38 Bahçeşehir

2. Profesör Doktor Yonca Tabak

Yazdığı kitabı Çocuklar ve Alerji, katıldığı televizyon programları ile adını sıklıkla duyduğumuz Yonca Tabak, çocuk sağlığı ve hastalıklarının dışında çocuk alerjisi deyince akla gelen ilk isimlerden birtanesidir. Alanındaki başarıları ile tanınan Yonca Tabak, Marmara Ünv. Çocuk Alerji Bilim Dalı Çocuk Alerjisi Uzmanı, İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Çocuk Alerjisi Uzmanı, stanbul Bilim Üniversitesi Tıp Fakültesi – Çocuk Alerjisi Öğretim Üyesi, Ana Bilim Dalı başkanlığı, gibi önemli görevlerde yer aldı.

Adres : Bağdat Cad.No: 132 / 7 Feneryolu, Kadıköy, İstanbul

3. Uzman Doktor Anıl Yeşildal

Çocuk sağlığı ve hastalıkları dalında aldığı bir çok ödül alan Anıl Yeşildal, mümkün olduğunca az ilaçla ve doğal yollarla çocuğu tedavi etmesi ile tanınır. Paris HôpitalNecker (Çocuk Hastanesi’nde),Alerji ve Çocuk Akciğer Hastalıkları servisinde gözlemci asistanlık yaptı. İstanbul Tıp Fakültesi PRETAM, Uzman doktor – Prof. Dr. Memnune Apak ile birlikte genetik hastalıkların teşhis ve araştırmaları üzerine çalışmalarında yer aldı. Şafak Hastanesi, Kadrolu çocuk hekimi – Yenidoğan yoğun bakım, prematüre bakımı, sağlam çocuk izlemi, nadir hastalıkların teşhisiçalışmaları ve Bahçelievler Medicana Hastanesinde gece Çocuk Hekimliği görevlerinde yeraldı. Halen Acıbadem Etiler Tıp Merkezi’nde görev yapmaktadır.

Adres : Nispetiye Cad.Aytar Sok.No:40 Levent İstanbul

4. Doçent Doktor Füsun Atlıhan

Çocuk sağlığı ve hastalıklarındaki başarısının yanında güler yüzlü ve samimi tavırları ile ailelere güven veren Füsun Atlıhan, özellikle Çocuk Alerjisi, konusunda deneyimli isimlerden birtanesidir. Acıbadem Hastanesi, Doçent Doktor olarak görev yapan Atlıhan, halen Özel Muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Adres : Bağdat Cad. No: 272 B Blok Daire: 6 Caddebostan, Kadıköy, İstanbul

5. Profesör Doktor Reha Cengizlier

Hızlı ve başarılı tehşisleri ile tanınan Reha Cengizlier, nerede olursa olsun ulaşılabilirliği ile ün yapmıştır. Çocuk alerjisi konusunda alanında en iyilerden gösterilen Cengizlier, Özel Muayenehanesinde hizmet vermektedir.

Adres : Vedat Günyol Caddesi Defne Sokak No:1 Flora Residence Kat:9 D:914, Ataşehir İstanbul

Haberin kaynağını görüntülemek için tıklayın.

Ayrıntılı bilgi için: Kaynak kitap

“Çocuklar ve Alerji “

Genişletilmiş ve Güncellenmiş Yeni baskı

Doğan Kitap

Çocuklar ve Alerji

Kitaba göz atmak için tıklayın

 

Kaynak: https://www.alerjikcocuk.com/